Potrebujete sa zbaviť starého nábytku?

Ak ste zdelili nehnuteľnosť po rodine alebo ste kúpili staršiu nehnuteľnosť aj s komplet vybavením budete skôr či neskôr hľadať odpoveď na otázku kam so starým nábytkom a ako najjednoduchšie sa ho zbaviť. Táto otázka sa možno vynorí aj pri prerábke resp. modernizácii Vášho aktuálneho príbytku. Aký postup zvoliť pri vypratávaní starého nábytku?

Všetko si spíšte

V prvom rade si urobte prehľad koľko starého nábytku vlastníte a či nejaký nábytok ešte využijete. Ideálne je spísať si strohý zoznam. Pri rozhodovaní či si nábytok necháte alebo nie sa odporúčame skôr k možnosti jeho vypratania. Mnoho ľudí si povie „veď to sa mi ešte zíde“, ale opak je pravdou. Na nepoužívaný nábytok sadá prach a zbytočne zaberá miesto.

Kam so starým nábytkom

Staré koberce, skrinky či iný nábytok patrí medzi drobný stavebný odpad. Čo to znamená? Nemôžete s ním jednoducho zamieriť ku kontajnerom a vyhodiť ho ako stavebný odpad. Musíte s ním na zberný dvor alebo na skládku. V praxi často vidíme, že mnoho ľudí túto skutočnosť ignoruje. Ak chcete vypratávať „s kostolným“ poriadkom musíte na smetisko.

Nie všetko je nutné vyhodiť

Žijeme v rýchlej a materiálnej dobe, kedy si ľudia neuvedomujú, že aj starý nábytok sa dá opraviť. Radšej rovno zamieria do obchodu a zakúpia nové – to je je najjednoduchšie. Nie je to však jediná možnosť. Ak má nábytok iba nejakú mechanickú vadu – zlý záves na dvierkach alebo políčka, ktorá nedrží na svojom mieste, dá sa to aj opraviť. Ak je poškodené drevo stále ho je možné prebrúsiť a nanovo nalakovať či natrieť farbou. V dnešných dňoch je veľmi trendy a in vintage nábytok – číže starý zrenovovaný nábytok. Ďalšou možnosťou ako sa zbaviť starého nábytku je predať ho za nejakú cenu – väčšinou iba symbolickú. Túto cestu volia ľudia, ktorí zdedili nábytok po rodičoch či starých rodičoch – majú k nemu emočný vzťah a je im ho ľúto vyhodiť. Radšej by ho videli na nejakej chalupe aj keď pri cudzích ľuďoch.

Rozoberte nábytok, ktorý poputuje na vyhodenie

Ak to situácia dovoľuje vždy nábytok rozoberte. Jednak sa Vám bude ľahšie vynášať z domu či bytu a pri umiestňovaní do vozidla ušetrite miesto a tak preveziete na jednu cestu viac nábytku čím si koniec koncov ušetríte čas aj náklady. Ďalšou ne menej významnou výhodou je kontrola počas demontáže skriniek či sekretárov. Budete si stopercentne istý, že nič potrebné čo by ste tam mohli zabudnúť a v konečnom dôsledku vyhodiť, sa v ňom nenachádza.

Voľte profesionálov

Ak plánujete vypratávanie starého nábytku odporúčame nepodceniť situáciu a zveriť sa odborníkom, ktorí už vedia čo a ako treba robiť. A to najmä a nedisponujete voľným vozidlom s korbou a množstvom voľný pracovných rúk, ktoré Vám pomôžu s takýmto namáhavým vypratávaním. Pre nezáväznú cenovú ponuku sa zverte profesionálom z topstahovanie.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *